Верховна Рада доки не ввела цензуру під виглядом закону про медіа
Парламент направив на повторне перше читання законопроєкт №2693 про медіа.

За направлення документа на повторне перше читання проголосували 278 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.
Таким чином, парламентарії направили законопроєкт до комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики для підготовки на повторне перше читання, щоб на базі основного й альтернативного законопроєктів підготувати нову редакцію проєкту закону про ЗМІ, з урахуванням зауважень і пропозицій експертів Ради Європи, які ведуть асоціації медійної індустрії та громадських організацій медійної сфери.
Відправлена на доопрацювання редакція законопроєкту передбачала законодавче закріплення вимоги до журналіста дотримуватися Кодексу етики журналіста, який планувався прийматися за участю Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Також документом пропонувалося передати Нацраді з телебачення і радіомовлення контроль над усіма медіа, включаючи онлайн-медіа і платформи загального доступу до інформації.
Так, передбачалося, що Нацрада матиме право вимагати від друкованих та онлайн-медіа усувати порушення, накладати на них штрафи, а також через суд вимагати позбавити ЗМІ ліцензії на мовлення та блокувати медійні сайти.
Також Нацрада мала крім ліцензування телерадіокомпаній проводити реєстрацію ЗМІ.
Також документом пропонувалося заборонити поширення матеріалів, в яких створюється позитивний образ осіб із вищого керівництва СРСР, УРСР, союзних і автономних республік, а також керівництва комуністичної партії, починаючи від посади секретаря районного комітету, а також працівників радянських органів держбезпеки.
Також пропонувалося заборонити поширення порнографії, програм, в яких надаються послуги ворожіння та ворожби і платні послуги у сфері нетрадиційної та народної медицини.
Також законопроєкт пропонував заборону на поширення в медіа на період агресії проти України матеріалів із популяризацією і пропагандою органів влади, посадових осіб країни-агресора (Росії) і контрольованих нею організацій.
Також пропонувалося заборонити позитивне висвітлення російських органів влади, інформація повинна подаватися з дотриманням принципів об’єктивності та збалансованості.
Згідно з правовим аналізом законопроєкту “Про медіа”, підготовленим Офісом представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром, законопроєкт про медіа містить інструменти цензури.
Міжнародний інститут преси (МІП) вважає, що нові українські законопроєкти про медіа загрожують свободі ЗМІ.