Найцікавіші факти про Конституцію України
Те, чого багато українців можуть і не знати про головний документ держави.

Сьогодні, 28 червня, українська Конституція відмічає 24-річчя. День Конституції – єдине свято, закріплене в самій Конституції.
Незважаючи на уявну юність документу, українська Конституція вважається найстарішою в Європі. Звичайно, йдеться не про сучасний документ, а про Конституцію Пилипа Орлика – український гетьман прийняв її в 1710 році. Конституція Орлика містила вступне слово, факти про життя народу України, відділяла все українське від російського (включаючи церкву). Ця прадавня Конституція була написана на латині і староукраїнській мовах, і адресована Війську Запорізькому – так в ній іменується український народ.
Україна останньою з країн радянського табору прийняла Конституцію, її обговорення тривало з 1990 по 1996 роки, розглядалося 15 проектів, а за тиждень до прийняття депутати погодилися з доповненням Олександра Мороза, що пропонував надати можливість українцям самостійно обирати або міняти конституційний лад.
Жаркі обговорення протягом доби – з 27 по 28 червня ознаменувалися скандалами і навіть бійками, а подальше прийняття Конституції окремо по кожній статті назвали справжньою перемогою демократії.
Президент України Леонід Кучма спостерігав за процесом прийняття Конституції не в сесійному залі, а по телевізору у своєму кабінеті. Він приєднався до законотворців тільки в останні хвилини.
Всього Конституція України після прийняття в 1996 році мінялася безліч разів. Так, в 2004 році конституційна більшість внесла зміни в головний документ країни, істотно скоротивши повноваження Президента України. У 2010 році Віктор Янукович повернувся до Конституції 1996 року, наділивши себе усією повнотою влади. Знову на варіант 2004 роки Україна перейшла в 2014 році. У рік, коли Янукович втік, а народ вийшов на Майдан.