На місцевих виборах в містах кандидати зобов’язані йти від партій
А ще парламентарі значно зменшили суму запоруки для кандидатів - в дев'ять разів.

Верховна Рада зобов’язала кандидатів на місцевих виборах в населених пунктах з кількістю від 10 тис. виборців вступати в політичні партії і зменшила заставу для кандидатів у 9 разів.
За прийняття законопроєкту № 3485 в цілому проголосували 308 депутатів за мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.
Сума застави кандидатів в мери (голови міськради) та обласні ради (від 90 тис. виборців) встановлюється в розмірі 1 мінімальної заробітної плати (наразі 4 723 гривні) на кожні 10 тис. виборців відповідного єдиного обласного, міського виборчого округу для кожного виду виборів окремо.
Згідно із законопроєктом, сума застави кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (до 90 тис. виборців) становить одну мінімальну заробітну плату (наразі 4 723 гривні), а на посаду депутата сільської, селищної, районної у місті, міської (до 15 тис. виборців) і районної ради — 20% від мінімальної зарплати (наразі 944 гривні).
Також впроваджується трафаретний принцип формування бюлетеня, де партія обирається разом з кандидатом від неї.
Встановлюється, що кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює чи перевищує 25% розміру виборчої квоти, розміщуються на початку територіального виборчого списку відповідної організації партії в порядку зменшення кількості голосів виборців, які підтримали відповідного кандидата в депутати.
При рівній кількості голосів кандидати розміщуються в черговості, визначеній організацією партії при висуванні кандидатів.
Після кандидатів в депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює або перевищує 25% розміру виборчої квоти, в територіальному виборчому списку розміщуються інші кандидати в черговості, визначеній організацією партії при висуванні кандидатів.
Позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори будуть проходити тільки двічі на рік — в останню неділю березня і останню неділю жовтня; в рік проведення чергових місцевих виборів все голосування матимуть проходити тільки один раз — в останню неділю жовтня.
Також документом вводиться можливість використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на дільниці за допомогою комп’ютера, підрахунок голосів за допомогою електронних систем, подача документів кандидатами в режимі онлайн, а також вводиться кримінальна відповідальність за підробку документів для реєстрації на виборах.
Встановлюється, що проведення передвиборної агітації, агітації з референдуму особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками або в місцях, заборонених законом, проведення агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції, або інше порушення щодо ведення агітації тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 тис. до 3,4 тис. гривень) і на посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 тис. до 5,1 тис. гривень).
Як повідомляла ГОЛОВНА, Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня.