Хворим і АТОшникам – і тільки в крапельках: Стало відомо, як в Україні може виглядати легалайз
Володимир Зеленський хоче винести на обговорення українців тему медичної марихуани.

На всеукраїнському опитуванні населення, який відбудеться 25 жовтня (в день місцевих виборів), людям поставлять запитання: «Чи підтримуєте ви легалізацію каннабіса в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?».
Спочатку включення цього питання сприймалося багатьма як чисто політтехнологічний прийом — заманити на виборчі дільниці молодь, яка, як вважається, з більшою охотою голосує за «Слугу народу», ніж зрілі люди.
Але не виключено, що опитування може мати і практичне наслідок. А саме — влада спробує його використовувати для того, щоб все-таки проштовхнути легалізацію марихуани.
Раніше, ще будучи кандидатом в президенти, Зе виступав за «легалайз». А в Раді періодично з’являються відповідні законопроекти.
В Україні поширення і зберігання канабісу протизаконно. За зберігання до 5 грамів передбачається адміністративна відповідальність. За зберігання понад 5 грамів — кримінальна.
Будучи кандидатом в президенти, Володимир Зеленський під час виборчої кампанії в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що підтримує легалізацію каннабіса в медичних цілях, але не повну.
«Медична марихуана, я вважаю, що це нормально, в крапельках вона продається. Я, до речі, консультувався з цього приводу з Євгеном Олеговичем Комаровським. Я за легалайз крапельок — так», — розповів Зеленський.
Про легалізацію каннабіса продовжили говорити в «Слугу народу» і після того, як партія пройшла до парламенту. Лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявляв, що легалізація медичного канабісу — дуже хороша ініціатива.
«Ми говоримо про медичне застосування з дуже високим контролем держави. Це треба зробити, тому що 2 млн людей в Україні щодня відчувають біль», — говорив Арахамія.
Його підтримував і «головний по медицині» в президентській фракції.
«Ми не обіцяємо це зробити в турборежимі, ми будемо дуже ретельно вивчати, щоб, не дай бог, не зробити помилок. Не чекайте від нас швидкого вирішення, але рішення буде, і ця ініціатива точно не є поганою для країни», — заявляв глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
За легалізацію марихуани виступав і один з головних політтехнологів «Слуги народу» Микита Потураєв.
«Конопля — це не наркотик, я не бачив жодної людини, який приходив в щось страшне стан, яке я бачив, коли людина вживав марихуану», — заявив політтехнолог під час одного з «конопляних маршів» у Києві.
У 2019 року в «Слугу народу» підготували законопроект про легалізацію марихуани в Україні. Він повинен був регламентувати легалізацію медичної марихуани. Його автором став нардеп Гео Лерос (згодом виключений з фракції через конфлікт з главою ОП Єрмаком).
Також Зеленський натякнув, що канабіс будуть давати колишнім атошникам, у яких «стресовий стан».
«Мова йде тільки про препарати медичного характеру, які необхідні людям, що переживають важку системну біль, вкрай тривожні і депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад, в тому числі і після фронту», — йдеться на сайті Офісу президента.
Правда, соціологи фіксують, що ідея легалізації марихуани в суспільстві не має підтримки.
За даними дослідження групи «Рейтинг», яка була оприлюднена в квітні цього року, проти легалізації використання в медичних цілях марихуани виступили 49% українців. Підтримують таку ідею 39% опитаних.