США готують нові санкції щодо “Північного потоку-2” – Reuters
Держдепартамент США цього місяця повідомив європейським компаніям, яких він підозрює, що вони допомагають будувати російський газопровід “Північний потік — 2”.

Держдепартамент США цього місяця повідомив європейським компаніям, яких він підозрює, що вони допомагають будувати російський газопровід «Північний потік — 2», що вони ризикують піддатися санкціям, в той час коли програвша вибори адміністрація Білого дому разом з президентом США Дональдом Трампом готують заключний раунд штрафних санкцій щодо проекту, пише Reuters із посиланням на два джерела, передає УНН.
«Ми намагаємося інформувати компанії про ризик і закликаємо їх піти, поки не стало надто пізно», — сказав американське урядове джерело на умовах анонімності.
Американське джерело повідомило, що до четверга або п’ятниці Держдепартамент повинен випустити доповідь про компанії, які, на його думку, допомагають у будівництві трубопроводу Росія-Німеччина. Серед компаній, які можуть бути включені в звіт, — ті, які надають страховку, допомагають прокладати підводний трубопровід або перевіряють будівельне обладнання проекту, повідомило джерело.
Компанії можуть піддатися санкціям з боку США відповідно до чинного законодавства, якщо вони не припинять роботи.
Трубопровід вартістю 11 млрд доларів, що є одним з найважливіших проектів Росії в Європі, викликав напруженість у відносинах між Вашингтоном і Москвою.
Адміністрація Трампа виступає проти «Північного потоку 2», який позбавив би Україну прибуткових транзитних зборів, заявивши, що це збільшило б економічні і політичні важелі впливу Росії на Європу. Адміністрація Трампа також підштовхнула експорт американського скрапленого природного газу в Європу — палива, яке конкурує з трубопровідним газом з Росії.
У Кремлі кажуть, що «Північний потік-2», який очолює державна енергетична компанія «Газпром», є комерційним проектом.
Німеччина, найбільша економіка Європи, також говорить, що газопровід є лише комерційним проектом. ФРН потребує газопроводу, так як завдяки цьому закриє вугільні та атомні електростанції з міркувань екології та безпеки.
Обраний президент США Джо Байден виступав проти проекту, коли був віце-президентом за Барака Обами. Невідомо, чи готовий він піти на компроміс щодо проекту після 20 січня, коли він візьме на себе управління країною.