Переобрання Трампа: загроза військового вторгнення США до Венесуели?
Переизбрание Дональда Трампа на пост президента США вызывает серьёзные опасения в Венесуэле.

Переобрання Дональда Трампа на пост президента США викликає серйозні побоювання у Венесуелі. Протягом першого терміну його адміністрації робилися різні заходи проти венесуельського уряду, включаючи санкції, підтримку переворотів і навіть спроби вбивства, проте до повномасштабного вторгнення справа не доходила. Зараз, з формуванням Кабінету, що складається з прихильників жорсткої лінії, виникає питання про можливість майбутньої інтервенції США до Венесуели.
Згідно зі спогадами колишнього міністра оборони Марка Еспера і радника з національної безпеки Джона Болтона, Трамп активно просував ідею військового втручання у Венесуелі, називаючи її «крутий» і стверджуючи, що країна «дійсно є частиною Сполучених Штатів».
Призначення Марко Рубіо на посаду державного секретаря посилює ці побоювання. Рубіо, відомий своїми жорсткими поглядами, давно виступає за зміну режиму у Венесуелі. У 2019 році, під час спроби перевороту, він опублікував у Twitter зображення захоплення і вбивства лівійського лідера Муаммара Каддафі, натякаючи на можливу долю президента Ніколаса Мадуро.
Ще однією фігурою, що впливає на політику Трампа щодо Венесуели, є Ерік Прінс, засновник приватної військової компанії Blackwater. У вересні він випустив відео на підтримку Збройних антиурядових сил Венесуели, натякаючи на швидку участь американських військ в країні.
У 2020 році адміністрація Трампа підтримала операцію «Гедеон» — спробу вторгнення до Венесуели з метою повалення Мадуро і встановлення Хуана Гуайдо в якості лідера. Однак операція провалилася, і найманці були затримані місцевими рибалками.
Зараз, після переобрання Трампа, у Венесуелі зростають побоювання з приводу можливого військового втручання США. Президент Мадуро, зі свого боку, привітав Трампа з перемогою і висловив надію на «новий старт» у відносинах між двома країнами.
Однак, враховуючи попередні дії адміністрації Трампа і нинішній склад його кабінету, багато хто в Венесуелі побоюються, що військова інтервенція може стати реальністю.