1. ГОЛОВНА
  2. Думки , ТОП
  3. Що не так з фільмом “ДАУ. Дегенерація”?

Що не так з фільмом “ДАУ. Дегенерація”?

Високо оцінена європейськими кінокритиками стрічка отримала несподіване продовження у вигляді відкриття кримінального виробництва в Україні.

Що не так з фільмом “ДАУ. Дегенерація”?

Поліція Харківщини перевіряє обставини тієї, як малолітніх дітей з притулків використали на зйомках гучної картини “ДАУ” в епізоді “Дегенерація”. Слідчі вважають, що малюки в стрічці піддавалися психологічним і фізичним тортурам. Дійсно, немовлята в кадрі плачуть і корчаться – чи то від болю, чи то від страху.

Тієї ж позиції дотримуються українські омбудсмени – Денисова і Кулеба, а також журналістка Янина Соколова. До них приєднуються мало не щохвилини громадські діячі і експерти.

Що не так з фільмом

Тієї ж позиції дотримуються українські омбудсмени – Денисова і Кулєба, а також журналістка Яніна Соколова. До них приєднуються мало не щохвилини громадські діячі і експерти.

Є вже і офіційна відповідь компанії “Феномен-Україна”, яка займалася зйомками скандальних епізодів. Зняті вони були ще в 2011 році в Харкові. За словами глави компанії Христини Волошиної, зйомки проводилися у присутності опікунів дітей, ніяких тортур або чогось протизаконного не було і не могло бути. Діти знаходилися на знімальному майданчику близько двох годин, їх участь в картині зведена до двох епізодів загальним хронометражем близько 5 хвилин.

Проте, кинута на вентилятор громадськості новина про страждання немовлят буквально розлетілася в усі голови, і не перестає вирувати обуренням.

Що стосується картини. Мало хто замислювався,  про що вона.

За словами гендиректора кіностудії “Національний центр Олександра Довженка” Івана Козленко, знімалася картина “ДАУ” по заказу українського Держкіно на бюджетні гроші. На створення фільму в якості авансу було виділено 5 000 000 гривень. Її показ відбувся лише в 2019 році. На зйомки пішло більше десяти років.

Багатосерійний фільм Іллі Хржановського “ДАУ” розбитий на епізоди. Це біографічна драма про життя легендарного радянського фізика, лауреата Нобелівської премії Льва Ландау. Картина “ДАУ. Наташа” отримала Срібного ведмедя Берлінського кионофестивалю. Фільм обіцяють ось-ось залити в мережу – проте скандал, що спалахнув, може і зовсім відмінити цю задумку.

Фільм цікавий ще і тим, що в головних ролях знялися українські відомі політики, журналісти і громадські діячі. У їх числі Михайло Бродський, Михайло Добкін, Дмитро Гордон, Нестор Шуфрич, Леонід Черновецький і російський неонацист Максим Марцинкевич, відомий на прізвисько Тесак.

Як би історія з використанням дітей для зйомок не завершилася, а подивитися цей фільм для загального розвитку слід було б.