1. ГОЛОВНА
  2. Влада , ТОП
  3. Для Саакашвілі придумали посаду

Для Саакашвілі придумали посаду

Як розвиватимуться зовнішньополітичні події для України, і чи коштувало воно того?

Для Саакашвілі придумали посаду

Учора, 7 травня, Президент України Володимир Зеленський не лише змінив Положення про Національну раду реформ, але і призначив на нову посаду голови виконавського комітету цієї структури третього президента Грузії, екс-губернатора Одеської області, лідера партії “Рух нових сил” Михайла Саакашвілі.

“Щиро поздоровляю Михайла Николозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ і допоможе в здійсненні важливих змін в житті країни”, – сказав Зеленський через відомчі джерела інформації.

Президент України підписав указ №169 “Питань Національної ради реформи і Виконавського комітету реформ”, і призначив Саакашвілі  головою, а Олександра Ольшанського – заступником голови Виконавчого комітету реформ.

Останні дні в політичному закуліссі тільки і обговорювалося призначення Саакашвілі, якому спочатку готували крісло віце-прем’єра по реформах, а потім, після заяви політичних груп про несхвалення такої кандидатури, процес з призначенням довелося згорнути.

Сам Саакашвілі, а точніше, його пост в Facebook, стали причиною мусирування теми про необхідність або небажаність реалізації його кадрового потенціалу на реформаторській посаді. У результаті, офіційною версією, що пояснює відсутність бажання робити з Саакашвілі віце-прем’єра по реформах, це незначність повноважень віце-прем’єра без портфеля.

Що ж таке Виконавський комітет Національної ради реформ? Відмітимо, раніше посади голови не існувало взагалі. Її, схоже, придумали спеціально під Саакашвілі. До 7 травня в положенні про Виконком реформ було прописано, що той утворюється у складі трьох співголів.

Тож, Національна рада реформ – це спеціальний консультативно-дорадчий орган при президентові України. Указ про його створення 13 серпня 2014 року підписав Петро Порошенко.

Згідно з Положенням про Нацраду реформ, він був створений з метою “впровадження погодженої державної політики реформ в Україні”, а також для налагодження взаємодії в цьому питанні між держорганами, інститутами громадянського суспільства і міжнародним співтовариством.

У його завдання входить стратегічне планування, узгодження позицій і моніторинг реалізації реформ.

Главою Національної ради реформ є президент України.

Таким чином, очевидно, що Володимир Зеленський дав зрозуміти як українцям, так і грузинам, і іншій світовій громадськості, що Михайло Саакашвілі – важлива конкретно для нього і його команди людина, здатна вплинути на реформи в країні.

Як повідомляла ГОЛОВНА, украй різку оцінку можливого призначення Саакашвілі на пост віце-прем’єр-міністра дали прем’єр-міністр і президент Грузії. У разі призначення Саакашвілі на посаду, керівництво дружньої країни погрожувало відкликати свого посла з України.

Нагадаємо, в січні 2018 року суд в Грузії заочно засудив Саакашвілі до 3 років в’язниці за зловживання владою.