Українці отримуватимуть по дві пенсії. Який розмір другої виплати і як назбирати на старість
Тоді як пенсії в Україні до кінця року підвищать удвічі, але не у всіх категорій, вже у 2021-му планують впровадити накопичувальну пенсійну систему.

Тоді як пенсії в Україні до кінця року підвищать удвічі, але не у всіх категорій, вже у 2021-му планують впровадити накопичувальну пенсійну систему. В результаті ті українці, які зараз працюють, будуть відкладати частину своєї зарплати на особистий рахунок. Розмір другої виплати в кращому випадку буде на 3% вищим, ніж відкладена сума.
Як пише «Обозреватель», це слідує з заяви міністра соціальної політики Марини Лазебної. Як повідомляє з посиланням на слова міністра видання Ліга, глава Мінсоц підрахувала: якби з зарплати в 15 тис. грн відкладати 2% щомісяця протягом 35 років (ще 2% від роботодавця), в сумі можна було б накопичити 400 тис. грн.
«Якщо людина працює з 25 до 60 років, отримує приблизно 15 000 заробітної плати та оплачує 2% внесків до накопичувальної системи, на його рахунок щомісяця нараховуватиметься по 300 грн. Додатково 300 грн або 2% внесків оплачує роботодавець. При цьому, якщо прибутковість в середньому буде на 3% вище інфляції, до моменту виходу людини на пенсію, на рахунку вийде сума вище 400 000 грн», — сказала міністр.
Припустимо, що українець з зарплатою в 15 тис. грн відкладав на пенсію 35 років. Всього він планує прожити на заслуженому відпочинку 20 років. В сумі, навіть якщо заощадження збільшаться на 3%, на цей час розмір другої пенсії склав би всього лише близько 1 тис. грн.
Якщо при таких же умовах відкладати на пенсію 30 років, то розмір другої пенсії склав би всього лише 927 грн.
Старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко впевнена, що при планованому владою розмірі внеску в 4% від зарплати, в кращому випадку друга пенсія складе ті ж 4%. І це за умови, що накопичувального фонду вдасться примножити зібрані кошти, щоб погасити інфляцію і компенсувати витрати на адміністрування.