Гаманець або життя. Які соціально-економічні шляхи може вибрати Україна у боротьбі з COVID-19?
У Україні ще не стільки психозу і паніки, як в Європі, але все ж таки атмосфера розжарена. І самий час розібратися - по якому шляху нам йти у боротьбі з пандемією коронавірусу, щоб зберегти не лише життя, але і економіку.

Вчитися слід на чужих помилках. А вони показують, що лояльні заходи для коронавірусу COVID-19 – не панацея. Візьмемо за основу два сценарії розвитку подій, щоб зрозуміти, по якому ж шляху пора піти Україні.
Природно, ці сценарії прямо протилежні – китайський і італійський (ну, або європейський).
У ще нещодавно охопленому епідемією Ухані ось вже який день констатують тотальну перемогу над COVID-19. При цьому, побороти недугу вдалося в найкоротші терміни. І без всяких вакцин.
Перше, що зробила влада Країни висхідного сонця – введення надзвичайного стану, який змусив усіх без виключення громадян забути про прогулянки під весняним сонечком або місяцем. Тут не до романтики – на коні життя і економіка мегаполісу. Варіант виявився безпрограшним, і сьогодні ми спостерігаємо чергове китайське диво.
У Італії, як і в сусідній Іспанії, влада виявилася набагато ліберальніша. У результаті, смертність і економічний збиток набагато більші, ніж в азіатській країні. Сьогодні Україна все більше нагадує Італію, що сумнівається, – карантин начебто є, але досить номінальний. Збиток нанесений лише громадському харчуванню і торгівлі непродовольчими товарами.
Все більше експертів приходять до думки, що Україні потрібний не такий довгограючий сценарій, який лише за часом розтягне рамки епідемії, а повноцінний надзвичайний стан – із забороною покидати будинки без потреби, з тотальним стеженням за смартфонами і іншим. За часом подібний карантин протримається значно менше, і тоді з новими силами можна займатися відродженням економіки.
Який шлях вибере офіційний Київ, ми дізнаємося зовсім скоро.