1. ГОЛОВНА
  2. Події , ТОП
  3. Обвинуваченого в нападі на чернігівського міняйлу виправдали із-за “плодів отруєного дерева”

Обвинуваченого в нападі на чернігівського міняйлу виправдали із-за “плодів отруєного дерева”

Суд констатував масові порушення в ході слідства, а також відсутність будь-яких допустимих доказів. Ні у чому не винна людина пробула в СІЗО півтора роки.

Обвинуваченого в нападі на чернігівського міняйлу виправдали із-за “плодів отруєного дерева”

Якщо у цьому світі існує справедливість, то на лаві підсудних повинні опинитися слідчі, які, самі порушуючи закон, позбавили людину свободи, сфабрикувавши справу про розбійний напад. Днями суд поставив крапку у справі, визнавши невинуватим і випустивши з-під варти жителя київської Бучі, що обвинувачувся на підставі сумнівних доказів, які визнані недійсними.

ГОЛОВНА дізналася про подробиці цієї резонансної історії, що почалася 25 травня 2018 року.

Того дня, близько 17-00, в Чернігові на вулиці 1 Травня троє чоловіків підійшли до автомобіля KIA Sorento. Двоє з них були в масках, а третій, що тримав пістолет, в кепці. Його потерпілий запам’ятав по борідці, що вимальовувалася на неголеному обличчі. Нападаючі розбили стекла в його автомобілі, і вистріливши з пістолета, а потім завдавши йому декілька ударів, заволоділи барсеткою, в якій знаходилося 800 тисяч російських рублів – по тодішньому курсу ця сума трохи перевищувала 340 тисяч гривень. Заволодівши грошима, трійця поїхала на темно-золотистій Subaru Tribeca.

Потерпілий запам’ятав номер автомобіля злочинців, і відразу повідомив про подію в поліцію.

Того ж дня патрульний поліцейський зупинив аналогічну Subaru, яка належала мешканці Бучі. За кермом машини знаходився Олексій Логачов – чоловік власниці.

Патрульний пояснив, що подібне авто проходить по орієнтуванню, і запросив дозвіл на поверхневий огляд автомобіля.

У суді поліцейський згадає, що Логачов поводився спокійно, а в автомобілі не знаходилось нічого забороненого. Пильний патрульний попросив у водія його контактний номер телефону – на випадок, якщо у слідства все ж виникнуть якісь питання.

І вони виникли опісля більш ніж півроку.

Олексія Логачова затримали 27 грудня 2018 року близько 14-00, коли він на тому ж Subaru Tribeca виїжджав з двору власного будинку, розташованого на вулиці Бориса Гмирі у Бучі. Поліцейські автомобілі заблокували рух його машини, самого Логачова поклали обличчям до землі, і почали вибивати свідчення просто на місці.

Затриманий стверджував, що не розуміє, що відбувається. Півгодини поліцейські розпитували його про якийсь розбій, проте він лише просив дати йому можливість подзвонити дружині або адвокатові. Такої можливості йому не дали, і суд це врахує при виголошенні виправдувального вироку.

Другий момент, який збентежив колегію суддів, – правоохоронці цілі півгодини не торкалися автомобіля. І тільки коли затриманий ні в чому не зізнався, слідчий з чернігівського главку поліції Андрій Кандітний заявив, що він про це пошкодує.

Після слів слідчого, оперативники разом з криміналістом виявили у бардачку “Субару” стартовий пістолет із слідами переробки і держномери до іншого автомобіля.

Це вже через півтора роки, в суді, Кандітний буквально заїкатиметься, не знаючи, як пояснити свою поведінку колегії суддів. Останніх цікавило, чому затримання робилося до обшуку, як Кандітний вийшов на слід Логачова, чому вилучені пістолет і держномери не були відправлені на експертизу для знаходження на них відбитків пальців, з якої причини слідчий такого рівня, що має чималий досвід за плечима, припустився таких помилок – може, працювати не уміє?

У результаті, виявилось, що, окрім свідчень потерпілого, у слідства немає жодного доказу причетності до злочину Логачова, і немає навіть натяку на спільників передбачуваного злочинця.

Крім того, сам потерпілий спочатку заявив, що упізнає обвинуваченого лише на 50%, а потім, мабуть, поспілкувавшись з представниками слідства, заявив, що упевнений повністю.

А ще потерпілий не зміг ніяк довести, що у барсетці, якою заволоділи розбійники, знаходилося саме 800 000 рублів. Не було жодного свідка, що бачив, як він їх клав або виймав з сейфу, що знаходився в його будинку.

Колегія суддів Деснянського районного суду Чернігова виявлені в ході обшуку в машині пістолет і автомобільні номери віднесла до так званих в юриспруденції “плодів отруєного дерева”. Теорію про ці плоди, запозичені з Біблії (“плоди отруєного дерева – отруйні”), справедливий суд застосовував неодноразово, вважаючи, що докази, здобуті незаконним шляхом, є незаконними.

Так, колегії суддів нічого не залишалося, як виправдати Андрія Логачова, який має усі підстави подати позов до Європейського суду з прав людини, і отримати чималу компенсацію за півтора роки, проведені в умовах слідчого ізолятора.